Bērnu Dārzs Nr.30 `SPRĪDĪTIS`

BURKĀNJAMPADRACIS ( EKO)

2013/11/01
dsc09327
dsc09327
        Burkānu jampadracis Sprīdīša mājās!      Šo ceturtdien, 7.novembrī Daugavpilī, Tukuma ielā 47a,  plkst. 9.30 Daugavpils pilsētas 30.pirmsskolas izglītības iestādes „Sprīdītis”  pirmsskolēni, darbinieki, vecāki aicina ikvienu interesantu piedalīties Burkānu jampadracī.      Šajā dienā svinēsim visjautrāko Burkāna dzimšanas dienu ar dziesmām, rotaļām un dāvanām, piedalīsimies Burkānpasakas tapšanā, ciemosimies pie Šefpavāra Burkāna virtuvē, kur gatavosim veselīgus salātus no Latvijā audzētiem burkāniem, apmeklēsim radošās darbnīcas, degustēsim garšīgās burkānkotletes, ko piedāvās mūsu virtuves pavāri, apskatīsim zīmējumu izstādu „Latvijas dārzeņi. Esam paredzējuši plašu aktivitāšu klāstu, lai atzīmētu Globālo Ekoskolu  Rīcības dienu Sprīdīša pirmsskolā, mēs visi kopā rīkosimies un pievērsīsim sabiedrības uzmanību.    Kā stāsta Ekoskolas Ekopadomes koordinatore Anita: šī ir mūsu pirmā kopīgā Rīcības diena, ko vēlamies atzīmēt no visas sirds, lai tā paliktu ilgi atmiņā. Visi mūsu bērni ar lielu prieku ir gatavi Rīcības dienai.   Burkānu jampadracī piedalīsies ar lieliskām dāvanām dārzeņu izplatītājs Latvijā „Ezerkauliņi”.        

  Pasākums-daļa no Starptautiskas akcijas
   7.novembris – Starptautiskā  Ekoskolu Rīcības diena, kurā skolēni un jaunieši no visas pasaules aicina un iedvesmo sabiedrību un pārmaiņām aktuālos vides jautājumos.    Latvijā rīcības dienas notiks no 4. – 8. Novembrim, kad vairāk kā 100 Ekoskolas visā Latvijā aicinās sabiedrību veikt videi draudzīgas aktivitātes. Pasākumus aicināts apmeklēt ikviens interesants.    Pirmā globālā Rīcības diena notika pērn, un tajā piedalījās 35 valstis, 1037 skolas un vairāk kā pusmiljons dalībnieki no visas pasaules. Latvijā Rīcības dienā piedalījās 106 izglītības iestādes un vairāk nekā 25 tūkstoši skolēnu no visas valsts, ļaujot Ekoskolām no Latvijas iegūt godpilno otro vietu Rīcības dienas aktivitātē.    Stāsti, video un attēli no visas pasaules tika publicēti starptautiskajā Ekoskolu programmas mājas lapā: www.eco-schools.org/wda    Rīcības dienu organizatori Latvijā – Vides izglītības fonds savā paspārnē pulcē vairāk kā 140 izglītības iestādes t.s. pirmsskolas izglītības iestādes, jauniešu centri, skolas un augstskolas. Ekoskolu programma pasaulē darbojas 55 valstīs un tajā iesaistījušies teju 45 tūkstoši skolas un augstskolas.
 Ekoskolu programma pasaulē darbojas 55 valstis un tajā iesaistījušās teju 45 tūkstoši skolas un 13 miljoni skolēni. Ikviena skola var brīvprātīgi pievienonoties Ekoskolu saimei, veicot videi un ilgtspējas principiem atbilstošas rīcības, vairāk informācijas – www.videsfonds.lv
 

 Latvijas globālās rīcības dienas mājaslapa: www.draugiem.lv/ricibas diena
   Pasākumu informatīvi atbalsta draugiem.lv un portāls mamamuntetiem.lv