Bērnu Dārzs Nr.30 `SPRĪDĪTIS`

DALĀMIES PIEREDZĒ "ENERĢIJA" - EKOSKOLAS PROGRAMMAS REALIZĒŠANA

2019/03/22
img 4837
img 4837
  Lai saņemtu papildus enerģiju visam mācību gadam, Daugavpils pilsētas 30. pirmsskolas izglītības iestāde 21. martā rīkoja pieredzes apmaiņas semināru pilsētas pirmsskolas izglītības skolotājiem par tēmu „Enerģija” – Ekoskolu programmas realizēšana.  
  Ekoskolas programmas mērķi par tēmu enerģija ir iepazīstināt un pievērst uzmanību enerģijas izmantošanai, ražošanai, izmaksām, apsvērt alternatīvu enerģijas avotu izmantošanu - saule, vējš, ūdens. Mūsu uzdevums ir parādīt pirmsskolēniem, ka pasākumi, kas neprasa lielus finansiālus ieguldījumus ir efektīvi un ietaupa gan enerģiju, gan finanses.
 
  Mūsu mazie „sprīdīši” kopā ar vecākiem un skolotājiem visa mācību gada garumā pievērsās pastiprināti tēmai par enerģiju - elektroenerģija, siltumenerģija, saules, ūdens un vēja enerģija, enerģija no pārtikas produktiem.
 
  Vecāki rotaļnodarbībās iepazīstināja bērnus ar senlietām, kas bija darbināmas bez elektrības, arī elektriķis mums stāstīja – kā tad nonāk elektrība mūsu mājās, iestādē, un kādos gadījumos elektrība ir bīstama. Jauki un neaizmirstami bija ziemas tumšajos mēnešos rotaļāties ar lukturīšiem, kad bērnu grupās izslēdz elektrību. Interesantākie un aizraujošākie eksperimenti bija saistīti ar statisko elektrību. Bērni ar lielu centību leļļu mājai gatavoja vēja ģeneratorus, un saules baterijas, lai ekonomētu elektroenerģiju. Tagad skaidrs, ka šajā mājā elektrība darbosies no atjaunojamajiem resursiem. Lai ekonomētu siltumenerģiju bērni paši grupā noregulēja siltuma radiatorus, uzģērba siltus džemperus un daudz diskutēja, pārrunāja, par siltuma izmantošanu, ekonomiju.
 
  Pats svarīgais un atbildīgākais pasākums notika, kad bērni pastāvīgi veica „energoauditu” iestādē, kad visās telpās tika pārbaudīts un atzīmēts, cik elektroierīces ir ieslēgtas, cik izslēgtas, un cik gaidīšanas režīmā. Iestādes darbiniekiem tika doti strikti norādījumi par elektroierīču izmantošanu un ekonomiju.
 
    Ilgspējīgs dzīvesveids – tā ir saprātīga rīcība ikdienā, kas saudzē mūsu pašu veselību un vidi apkārt.
 
  Esi stilīgs – ekonomē!